Nane Yağı 10 ml

Derecelendirme 5,00. Toplam oy 1.

• % 100 saf Nane Ucucu Yağı - Mentha x piperita L.
• Analiz testleri yapılmış ve sertifikalıdır. Avrupa Farmakopesine uygun standartlardadır.
• Buhurdanlık ve difüzör kullanımı için uygundur.
• Özel içten damlalıklı amber şişe içinde sunulur
• Doğal uçucu yağdır. Zararlı bileşen ve kimyasallar içermez.
• Ağız yoluyla kullanılmaz.
• Gözlerinize ve hassas bölgelerinize sürmeyin.
• Çocuklardan uzak tutunuz, serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Fiyat: 165,00 TL


Ürün Açıklaması

Nane Ucucu Yağı - Mentha x piperita L.

Nasıl ve Nerelerde Kullanılır

Cilt tipinize uygun 50 ml soğuk sıkım sabit yağa 7-15 damla ekleyerek seyreltiniz 

Ciltte Kullanımı

  1. Anti-enflamatuar özelliği sayesinde sakinleştirici etkiye sahiptir. Nane yağını güzel bir serinleme hissi için dudak balsamı ve vücut losyonu ile karıştırabilirsiniz.
  2.  Lavanta yağı ile karıştırılmış nane yağı uygulamak, kaşıntı bölgesini serinletir ve yatıştırır.
  3. Tıbbi araştırmalara göre, anti-mikrobik özellikler sayesinde önemli bir yüz bakımı maddesidir; doğal olarak sivilce tedavisinde de yardımcı olan mükemmel bir bileşendir.
  4. Nane yağı yanık cildi nemlendirir ve güneş yanığından gelen acıyı rahatlatabilir. Nane yağını biraz hindistancevizi yağı ile karıştırabilir( 50ml Hindistan cevizi yağına 7-10 damla ) ve etkilenen bölgeye uygulayabilirsiniz.

 

Ruh-beden-zihin bütünlüğünüz için

1. Okula giderken ya da derse oturmadan önce çocuğunuzun gömleğine biraz nane yağı damlatın konsantrasyon ve dikkatini geliştirir.

2. Nane yağı çok etkili bir doğal ağrı kesici ve kas gevşeticidir. Özellikle ağrıyan sırt, ağrılı kaslar ve baş ağrısını geçirmekte yararlıdır. Yapılan bir çalışmada, topikal olarak uygulanan nane yağının fibromiyalji ve miyofasyal ağrıları geçirdiği göstermektedir. Çalışma nane yağı, okaliptüs, mentol, kapsaisin ve diğer bitkisel preparatların yararlı olabileceğini bulmuştur. Bu yağ ile yapılan masaj günlük yorgunluğunuzu üzerinizden atmak, gevşemek ve sakinleşmek için idealdir.

 

Temizlik ve Hijyen Sağlamak için

  1. Difüzör ve buhurdanlık suyuna ekleyeceğiniz ( her metrekare için 1 damla) Lavanta Yağı bulunduğunuz ortamdaki kötü kokuları giderecek, antibakteryal ve antiviral özellikleriyle havayı temizleyecektir. Çakralarınızın frekansıyla rezonans oluşturarak dengelenmesine yardım eder. Kendinizi daha sakin ve dingin hissetmenize yardımcı olur.
  2. Doğal sinek ve böcek kovucudur.
  3. Nane yağının kokusu sık sık burundan çekilerek sinüslerinizin temizlenip, boğaz yollarının rahatlamasına yardımcı olur.
  4. Evdeki yüzeyleri temizlerken, temizleme suyuna 2-3 damla ekleyebilirsiniz. Doğal antibakteriyel ve antiviral özellikleri ile evinizde kimyasal kullanmadan hijyen sağlayabilirsiniz.
^