Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun. Birlikte nice yüzyıllara.

Kekik Yağı 10 ml

Derecelendirme 5,00. Toplam oy 1.

Kekik uçucu yağı - Origanum onites 10 ml % 100 saf Kekik Uçucu Yağı  Analiz testleri yapılmış ve sertifikalıdır. Avrupa Farmakopesine uygun standartlardadır. Buhurdanlık ve difüzör kullanımı için uygundur. Özel içten damlalıklı amber şişe içinde sunulur. Doğal uçucu yağdır. Zararlı bileşen ve kimyasallar içermez. Ağız yoluyla kullanılmaz. Gözlerinize ve hassas bölgelerinize sürmeyin. Çocuklardan uzak tutunuz, serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Fiyat: 260,00 TL


Ürün Açıklaması


Kekik uçucu yağı - Origanum onites

Kekik, nane ailesi gurubunun üyesi olan, ülkemizde genellikle baharatı tüketilen bitki türüdür. Kekik ayrıca, insanlık tarihinden kullanılan en eski bitki türleri arasında yer alır.

Nasıl ve Nerelerde Kullanılır

    Cilt, Saç ve Tırnak Bakımında Kullanımı

  1. Antimikrobiyal ve antifungal özellikleri açısından cilt saç ve tırnak bakımda sıkça kullanılır. 50 ml kaynamış soğumuş suya 4-5 damla damlatarak tonik olarak kullanabilirsiniz. Anti-mikrobial özelliği sayesinde cildi derinlemesine temizleyerek siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
  2. Saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika bekletilip bol suyla durulayınız. Saç derisini kepekten arındırır, saçların güçlenmesine yardımcı olur.
  3. 50ml cilt tipinize uygun sabit yağa 7-8 damla ekleyiniz. Hücre yenileyici etkisi sayesinde yara ve kesik izlerinin hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

 

Yemeklerinize, salatalarınıza veya bir bardak suya birkaç damla ekleyerek tüketebilirsiniz.

  1. Kekik yağının bağışıklık sisteminin güçlendiren etkisi bulunur. Vücudun dayanıklı olmasına yardımcı olur. Hastalıklarla karşı mücadele gücü, kekik yağı tüketimi sonrası artış gösterebilir.
  2. Gargara yapıldığında ağızdaki bakterilerin temizlenmesini sağlayarak ağız kokusunu engeller.
  3. Sindirimi kolaylaştırır. Bağırsak sağlığını destekler.
  4. Kaynamış suya birkaç damla damlatarak buharını teneffüs edebilirisiniz. Sinüs ve solunum yollarını, burun tıkanıklığını açarak rahatlamanızı sağlar.

 

Ruh-Beden-Zihin Bütünlüğü

Difüzör ve buhurdanlık suyuna ekleyeceğiniz ( her metrekare için 1 damla) Kekik Yağı bulunduğunuz ortamdaki kötü kokuları giderecek, antibakteryal ve antiviral özellikleriyle havayı temizleyecektir. Çakralarınızın frekansıyla rezonans oluşturarak dengelenmesine yardım eder. Kendinizi daha sakin ve dingin hissetmenize yardımcı olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

^