Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun. Birlikte nice yüzyıllara.

Kantaron Çiçeği Yağı 50ml

Derecelendirme 4,67. Toplam oy 9.

Hypericum perforatum - Kantaron yağı, hücre yenilenmesini destekler ve hızlandırır, leke ve izlerin giderilmesine yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerini geciktirmeye, kırışıklıkları önlemeye ve cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur. Cildi nemlendirerek daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur.

Fiyat: 200,00 TL


Ürün Açıklaması

Türkçe ’de binbirdelikotu, kılıçotu ; İngilizce ’de St. John’s Wort adıyla bilinen otsu bir bitkidir.

Kaz Dağlarından topladığımız sarı kantaron çiçeklerini yüzde yüz soğuk sıkım zeytinyağımızın içinde bekleterek elde ettiğimiz kantaron yağımız, yüzde yüz saftır, koruyucu ve veya kimyasal içermez.

Kantaronun fotosensitiv özelliğinden dolayı gece kullanımı uygun olacaktır. Hücre yenilenmesi gece artığından kantaron yağı rejeneratif özelliğiyle bu sürece katkıda bulunur

Kantaron yağı, hücre yenilenmesini destekler ve hızlandırır, leke ve izlerin giderilmesine yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerini geciktirmeye, kırışıklıkları önlemeye ve cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur. Cildi nemlendirerek daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur. Kantaron yağının cilt üzerindeki önemli etkilerinden bir diğeri lekeleri ortadan kaldırmasıdır. Bu etki sayesinde düzenli olarak kantaron yağı kullanımı ile birlikte yüzde veya vücutta yer alan yara, yanık ve sivilce izleri giderilebilir. Yaşlılık, hamilelik, güneşe maruz kalma gibi nedenlerle cilt renginin bölgesel olarak farklılaştığı veya lekelendiği yerlerde düzenli olarak kantaron yağı uygulaması ile cilt tonu eşitlenerek daha hoş bir görünüm elde edilebilir.

Faydaları şu şekilde özetlenebilir.

  •  Hücre yenileyici özelliği sayesinde iyi bir yara ve yanık iyileştiricidir.
  • İz ve lekelerde etkilidir. Cildi onarır, bakım yapar.
  • Kolojen sentezini uyarır ve yapımına katkıda bulunur.
  • Doğal antiseptik, antiviral, antibakteriyeldir.
  • Güneş yanıklarında cildi yumuşatarak gerginliğini alarak acıyı azaltır rahatlama sağlar.
  • Bütün cilt tipleri için uygundur.
^