Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun. Birlikte nice yüzyıllara.

Itır Yağı 10 ml

Derecelendirme 5,00. Toplam oy 1.

Itır Ucucu Yağı - Pelargonium graveolens % 100 saf Itır Uçucu Yağı Analiz testleri yapılmış ve sertifikalıdır. Avrupa Farmakopesine uygun standartlardadır. Buhurdanlık ve difüzör kullanımı için uygundur. Özel içten damlalıklı amber şişe içinde sunulur Doğal uçucu yağdır. Zararlı bileşen ve kimyasallar içermez. Ağız yoluyla kullanılmaz. Gözlerinize ve hassas bölgelerinize sürmeyin. Çocuklardan uzak tutunuz, serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Fiyat: 230,00 TL


Ürün Açıklaması

Itır Ucucu Yağı - Pelargonium graveolens

 

Nasıl ve Nerelerde Kullanılır

Itırın tıbbi kullanımına ait en eski bulgular Mısırlılar dönemine denk gelir ve parşömenlerde özellikle cilt güzelliği ve deri hastalıklarına uygulandığına değinilmiştir.

Günümüz Aromaterapi uygulamalarında en geniş yelpazedeki medikal yağlardan biridir ve neredeyse kendi başına bir ilk yardım kutusu gibidir.

Cilt tipinize uygun 50 ml soğuk sıkım sabit yağa 5-7 damla ekleyerek seyreltiniz.

Yağlı ciltler seyreltemek için  jojoba veya argan yağı, hassas ve kuru ciltler shea yağı, kayısı çekirdeği yağı kullanabilir. 

 

Ciltte Kullanımı

  1. Antiseptik ve anti-enflamatuar özelliği sayesinde akne, siyah nokta ve sivilce oluşumunu önler. Gözenekleri derinlemesine arındırarak cildin parlak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.
  2. Hücre yenileyici özelliği yaraların iyileşmesinde, scar doku, tahriş ve kaşıntılarda etkilidir.
  3. Saçları parlatır, canlandırır ve nemlendirir. Şampuanınızın içine bir kaç damla ekleyebilirsiniz. Saç maskesi olarak veya durulama suyuna ekleyerek kullanabilirsiniz. Maske için 250 ml bir şişeye 10 damla ıtır  yağı, gül yağı, su, elma sirkesi, çay ağacı yağı ve lavanta yağı ekleyip bu karışımı banyodan çıkmadan önce saçlarınızda beş dakika bekletip durulayabilirsiniz.
  4. İçindeki sitronellol sayesinde ıtır yağı son derece etkili bir böcek kovucudur. Sprey olarak hazırlayabilir veya 50 ml kadar taşıyıcı baz yağda 10 damla ekleyip böcek ve kene kovucu olarak cildinize sürebilirsiniz. Bu şekilde hazırlandığında çocuklar için de uygundur. Bilinen en güçlü doğal kene kovucu da yine ıtır yağıdır. Hem çocuklar, hem yetişkinler hem de evcil hayvanlar için kullanılabilir. Köpeğinizin kuyruk kısmına ve ensesine bir damla damlatmanız kene kovucu olarak yeterli olacaktır. Sadece böcek kovucu olarak değil böcek ısırıklarında da yine ıtır uçucu yağını kullanabilirsiniz. Geceleri yatağınızın yanına bir pamuk veya gazlı beze bir kaç damla ıtır yağı damlatıp koyarsanız yine böcek kovucu özelliğinden faydalanmış olursunuz.

Ruh-beden-zihin bütünlüğünüz için

Itır yağı canlandırıcı yağ olması sebebiyle halsizlik ve yorgunluk durumunda da ilk tercihlerden biridir, kronik yorgunluk hallerinde özellikle yararlıdır. Bu yağ kullanılarak yapılan masaj yorgunluğunuzu alıp sizi canlandıracaktır.

Temizlik ve Hijyen Sağlamak için

  1. Difüzör ve buhurdanlık suyuna ekleyeceğiniz ( her metrekare için 1 damla) ıtır yağı bulunduğunuz ortamdaki kötü kokuları giderecek, antibakteryal ve antiviral özellikleriyle havayı temizleyecektir. Çakralarınızın frekansıyla rezonans oluşturarak dengelenmesine yardım eder. Kendinizi daha canlı ve enerjik hissetmenizi sağlar.
  2. Doğal sinek ve böcek kovucudur. 
  3.  Evdeki yüzeyleri temizlerken, temizleme suyuna 2-3 damla ekleyebilirsiniz. Doğal antibakteriyel ve antiviral özellikleri ile evinizde kimyasal kullanmadan hijyen sağlayabilirsiniz.
^