Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun. Birlikte nice yüzyıllara.

Gündüz Bakım Kremi

Derecelendirme 4,25. Toplam oy 4.

Yatıştırıcı / Soothing İpeksi His / Silk Feel Soğuk Sıkım Zeytinyağı / Cold Press Olive Oil

Fiyat: 250,00 TL


Numune İstiyorum

Ürün Açıklaması

  • Aynı Sefa maseratı soğuk sıkım zeytinyağında 
  • Carnauba wax 
  • Shea butter 
  • Lavanta uçucu - Lavandula angustifolia yağı
  • E vitamini

 

Adalıdefne Günlük Bakım Kremi zengin içeriği ile cilt kuruluğunun giderilmesine katkı sağlar ve cildi yatıştırarak rahatlatır. Aynı Sefa yağı ile cilde yoğun nemlendirme sağlarken cildin onarılmasına ve cilt konforunu arttırmaya yardımcı olur. Zeytinyağı ile cildin yumuşak ve pürüzsüz tutulmasını destekler. Shea butter ile cilt bariyerini koruyarak esnek ve nemli kalmasında etkin rol oynar. Lavanta Uçucu Yağının rahatlatıcı kokusu ile ferahlık verir.

Uygulama Şekli: Parmak uçlarınıza bir miktar alıp nazik hareketlerle cildinize aşağıdan yukarıya doğru uygulayınız.

 Uyarılar: Sadece harici kullanım içindir. Gözle temasından kaçınınız. Temas halinde suyla yıkayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde, ısı, ışıktan uzakta ve oda koşullarında saklayınız.

 

Calendula officinalis L.

Calendula officinalis ,. Adalıdefne bahçelerinde , tarım ilaçsız, gübresiz olarak Kazdağı ve Madra nın muhteşem doğasında  özenle yetiştirdiğimiz aynısefa çiçeğimizle uluslararası ödüllü Adalıefe zeytinyağımızı buluşturduk . Şifa olması dileğimizle, yağ ve krem formunda sizlere sunduk.

Aynı sefa hakkında sizlere aşağıdaki bilgileri de aktarmak istedik …keyifli okumalar…

 

Aynısefa Türkiye’nin pek çok yerinde yetişen otsu bir bitki türüdür. Turuncu çiçekleriyle göz kamaştıran, bu bitki 20 ila 80 cm yüksekliğindedir. Yaprakları sarı ve turuncu renklerde, dalları tüylüdür. Yapraklarının bazıları katmerli olmakla beraber bazıları tek kattır. Asteraceae familyasına ait bir bitkidir. Avrupa’nın Akdeniz bölgesine özgüdür. Dar yaprakları günışığı şeklinde olarak tanımlanır. Çiçeği, antibakteriyel, antifungal ve anti-enflamatuar özellikleri ile bilinen tıbbi bir bitkidir.

Her sene haziran başı gibi ilk defa açan bu bitki eylül sonuna kadar açmaya devam eder. Bahçelerde ortama güzellik katmakla beraber süs bitkisi olarak sıklıkla tercih edilir. Güneşli yerleri, kumun ve kilin yoğun olduğu yerleri seven bir bitkidir. Calendula da dahil olmak üzere aynısefa bitkisinin pek çok farklı ismi vardır. Portakal nergisi, altıncık , şamdan çiçeği bunlardan bazılarıdır.

Mevsimlik bir çiçektir genellikle bahçe çiçeğidir.Aynısafa çok faydalı bir bitkidir. Bu faydası birçok araştırma ile belgelenmiştir. Gazi Üniversitesi Açık Arşiv kayıtlarında da bu bitkinin başta yara iyileştirici etkisi olmak üzere birçok amaçlarla kullanılmakta olduğu detaylı olarak incelenmiştir. Calendula'nın cilde faydalarını saymakla bitiremeyiz. Calendula bitkisi kuru ciltler üzerinde nemlendirici bir etki sağlar. Ağda, lazer epilasyon sonrası cildin rahatlamasına yardımcı olur. Yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan çizgileri en aza indirmeye destek verir. Ciltteki kızarıkların, lekelerini azaltmaya yönelik müdahalelere yardımcıdır. Göz çevresinde meydana gelen halka, morluk görünümlerini azaltmaya yardım eder.

Güzeller güzeli turuncu çiçekleri olan aynısefa için eskiler derki, sabah saat 7’den sonra hala çiçekleri açılmamışsa yağmur yağacak demekmiş. Ne güzel değil mi ? Doğa bize yine güzel bir haberci.

Etken Maddeleri : Triterpen saponinler (A’dan F’ye kadar olan glikozidler), triterpen alkoller (triterpen monooller, triterpen dioller, triterpen trioller, lupeol, taraxasterol, psi-taraxasterol, faradiol, arnidiol), asit komponentler (asetik asit, laurik asit, miristik asit ve palmitik asit), flavonoidler (isoramnetin, quercetin glikozidleri), hidroksikumarinler (skopoletin, umbelliferon, eskuletin), karotinoidler (lutein, zeaksantin), uçucu yağ (alfa kadinol, T-kadinol, sabit yağ), suda çözünebilir polisakkaritler (ramnoarabinogalaktanlar, arabinogalaktanlar), polienler olmak üzere birçok bileşen bulunmaktadır.

^