Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun. Birlikte nice yüzyıllara.

Doğadan Toplama Zeytin Yaprağı 100 gr

Derecelendirme 5,00. Toplam oy 4.

100gr Zeytin Yaprağı Çayı

Fiyat: 80,00 TL


Ürün Açıklaması

100gr Zeytin Yaprağı Çayı

Polifenollü yağ elde etmek için çıktığımız dağlarda, kayalık bölgelerde, zirai ilaç uğramayan yerlerde bulunan zeytin ağaçlarının fide yapraklarından elde ettiğimiz özel bir zeytin yaprağıdır.  İçeriğinde yüksek oranda oleuropein maddesi bulunduğu tahmin edilmektedir. Bu zeytin ağacının zeytinlerinden elde ettiğimiz yağın analizi yapılmış ve içeriğinde yüksek oranda polifenol tespit edilmiştir. 

Çok sık sorulan bir soruya cevap olarak:

Oleuropein yüksek sıcaklıklara karşı daha dayanıklı bir polifenoldür, ham zeytinin acı tadlı olmasındaki en büyük nedendir, ama su da çözünür. Dolayısı ile zeytin yağa çevrilirken çoğu kara su ile birlikte gider. Ya da zeytin tadlandırılırken çeşitli yöntemlerle aslında oleuropein miktarı azaltılır (ya tadlandırılırken su ile birlikte gider ya da enzimatik/mikrobiyal nedenler ile form değiştirir). Dolayısı ile yapraktaki durum ile yağdaki durum farklıdır.

Özetle;

1) Yapraktaki oleuropein miktarı çok fazla, oleuropein sıcağa daha dayanıklı ve de su da çözünür.

2) Sofraya gelen zeytinde ve yağda oleuropein daha az ama diğer faydalı polifenoller; tyrosol, hydroxytyrosol, oleachantal daha fazla ve de bunlar sıcağa karşı daha hassas.

Uyarı  : İlaç değildir. Hasta, hamile ve çocuklar kullanmadan önce doktora danışılmalıdır.

 

Net: 100gr

^