Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun. Birlikte nice yüzyıllara.

Bergamot Yağı 10 ml

Derecelendirme 5,00. Toplam oy 2.

• % 100 saf Bergamot Ucucu Yağı - Citrus bergamia
• Analiz testleri yapılmış ve sertifikalıdır. Avrupa Farmakopesine uygun standartlardadır.
• Buhurdanlık ve difüzör kullanımı için uygundur.
• Özel içten damlalıklı amber şişe içinde sunulur
• Doğal uçucu yağdır. Zararlı bileşen ve kimyasallar içermez.
• Ağız yoluyla kullanılmaz.
• Gözlerinize ve hassas bölgelerinize sürmeyin.
• Çocuklardan uzak tutunuz, serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.
• Bergamot uçucu yağı, sabit yağlar ile seyreltilmeden kullanılırsa cildi tahriş edebilir.
• Hassas ciltlerde alerjiye sebebiyet vereceğinden küçük bir alanda denenmesinde fayda vardır.
• Hamile ve emziren kadınlarda olumsuz etkilere neden olabilir.
• Cilde uygulanan bergamot uçucu yağından sonra güneşe çıkılmamalıdır, çıkılması durumunda ise mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.

Fiyat: 190,00 TL


Ürün Açıklaması


Bergamot Ucucu Yağı - Citrus bergamia

Nasıl ve Nerelerde Kullanılır

Cilt tipinize uygun 50 ml soğuk sıkım sabit yağa 3-5 damla ekleyerek seyreltiniz 

Ciltte Kullanımı

  1. Bergamot uçucu yağının bileşimindeki sitral ve linalool’ün güçlü antimikrobiyal etkisinden yararlanılarak cilt temizliğinde tonik olarak kullanılabilir.
  2. Bergamot uçucu yağının saç derisindeki birikintilerin (çeşitli kimyasallar,mikroplar vb.) temizlenmesinde kullanılıp aynı zamanda saça parlaklık ve canlılık kazandırır. Şampuanınıza 1-2 damla ekleyebilirsiniz.
  3. Bergamot uçucu yağının derideki yara izlerini ve diğer izleri(akne, deri enfeksiyonu gibi)en aza indirgemek için kullanıldığı ve cildi uyardığı görülmüştür

Ruh-beden-zihin bütünlüğünüz için

  1. Bergamot uçucu yağının aromaterapide en etkili kullanımı içeriğindeki alfa pinen ve limonenin anksiyete, depresyon ve kronik ağrı gibi stres bozukluklarının hafif semptomlarını iyileştirmesidir. Bu uçucu yağın sedasyon ve rahatlama hissi yaratan serotonin ve dopamin gibi hormonları uyardığı görülmüştür.
  2. Yukarıda anlatılan şekilde seyreltilmiş yağ ile yapılan masaj günlük yorgunluğunuzu üzerinizden atmak, canlanmak ve neşelenmek için idealdir. Yumuşak dengeli, rahatlatıcı, canlandırıcı kokusu ruh- beden- zihin bütünlüğünüzü korumanıza katkı sağlar.

Temizlik ve Hijyen Sağlamak için

Hafif çiçek tonlarında portakal ve limon kokusuna sahiptir.

Bergamot uçucu yağının ferahlatıcı narenciye kokusu doğal bir deodorant ve hava spreyi olarak kullanılır. Güçlü kokusu vücuttaki veya odadaki kokuları ortadan kaldırır.

  1. Difüzör ve buhurdanlık suyuna ekleyeceğiniz ( her metrekare için 1 damla) Bergamot Yağı bulunduğunuz ortamdaki kötü kokuları giderecek, antibakteryal ve antiviral özellikleriyle havayı temizleyecektir. Çakralarınızın frekansıyla rezonans oluşturarak dengelenmesine yardım eder. Kendinizi daha neşeli ve daha mutlu hissetmenize yardımcı olur
  2. Evdeki yüzeyleri temizlerken, temizleme suyuna 2-3 damla ekleyebilirsiniz. Doğal antibakteriyel ve antiviral özellikleri ile evinizde kimyasal kullanmadan hijyen sağlayabilirsiniz.
  3. El örgüsü  kesemize 1-2 damla damlatarak çekmece ve dolaplarınıza ekleyebilir, içlerinin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Spreyli bir şişe içindeki suya 2-3 damla damlatarak ütü yaparken nevresim ve çarşaflarınıza sıkabilirsiniz.
^